Wigilia 2022

Zanim wieczorem do drzwi sali w której zebraliśmy się na uroczystej wigilijnej kolacji zapukał Święty Mikołaj, Prezes jednostki Mirosław Łukaski przywitał Wszystkich zebranych – zaproszonych Gości, Rodziców i Dziadków naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz pozostałych członków OSP.

Swoją obecnością zaszczycili nas Poseł na Sejm RP Pan Leszek Galemba, Sekretarz Miasta Koła Pani Monika Ciesielska, Sekretarz Powiatu Kolskiego Pan Artur Szafrański, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole mł.bryg. Arkadiusz Wypiór.

Tradycyjne łamanie sie opłatkiem, ciepłe słowa i życzenia na nadchodzace Święta Bożego Narodzenia składane przez naszych gości stworzyły prawdziwie rodzinną świąteczną atmosferę. Całość pięknie uzupełnił występ trzech naszych druhen, które śpiewem i grą na saksofonie i flecie zachęciły wszystkich do wspólnego zaśpiewania kolęd.

Nie zabrakło również prezentów i ku uciesze, przede wszystkim najmłodszych, wśród dźwięku dzwonków przybyl do nas Mikołaj.

W tym roku pierwszy raz w historii ze względu na ilość osób, które zasiadły przy wspólnym stole wigilijne spotkanie nie odbyło się w naszej remizie, tylko w udostępnionej na tą uroczystość przez Mariusz Rybczyński – Wójt Gminy Koło sali w Czolowie i za to chcielibyśmy serdecznie podziękować.

O piekny, świąteczny wystrój sali, zapach żywej choinki oraz migające światełka zadbała Galeria Ogrodnicza Lawenda Koło Dąbska 38🎄😍

Dziękujemy również pracownikom Remizy De Lux za przepyszne wigilijne potrawy dzięki którym poczuliśmy smak nadchodzących świąt.

Dla Druhen, Druhów, ich Rodzin, naszych sympatyków, dla Wszystkich składamy życzenia Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia