Poszukiwania osoby zaginionej w Kole

W dniu 25 października 2023r. jednostka OSP Koło nad Wartą brała udział w poszukiwaniach zaginionego mieszkańca miasta Koła. Na prośbę policji strażacy przeszukiwali tereny w okolicy ulic Towarowej, Kolejowej, Opałki oraz pobliski las w miejscowości Borki. Na miejscu zjawiła się grupa poszukiwawcza „SiR” z Ostrowa Wielkopolskiego; wyznaczyła sektory, które zostały przeszukane przez ratowników. Strażacy za pomocą posiadanego na stanie jednostki (m.in. kamera termowizyjna), jak i również prywatnego sprzętu (m.in. Quad) przeszukiwali wyznaczone sektory. Na miejsce dojechał oficer operacyjny powiatu z KP PSP Koło, który dowodził działaniami strażaków. Zaginiony mężczyzna odnalazł się; poszukiwania zostały zakończone. Działania trwały blisko 8 godzin. Są to kolejne działania poszukiwawcze, w których nasza jednostka brała udział; każde takie działania są cennym doświadczeniem dla ratowników i możliwością wyciągnięcia wniosków z akcji, w celu poprawy skuteczności poszukiwań w przyszłości.

obrazek

Autor: Doktor

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: