4 maja – Dzień Strażaka

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”- motto, które od wieków towarzyszy strażakom. Dzisiaj obchodziliśmy swoje święto. Z uwagi na pandemię uroczystość była bardzo skromna. O godzinie 16.00 w Kościele Św. Bogumiła w Kole odbyła się Msza Święta w naszej intencji – Św. Florian niech czuwa nad wszystkimi strażakami. Podczas uroczystości został poświęcony proporzec Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy naszej jednostce. Było to bardzo ważne wydarzenie dla naszej młodzieżówki, ponieważ proporzec jest symbolem MDP, a prawo posiadania proporca jest przyznawane w uznaniu jej dorobku i tradycji.

Autor: Edi