W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych – pogadanka z przedszkolakami

W dniu 22 marca b.r. w ramach prewencji społecznej druhowie z OSP Koło nad Wartą oraz przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kole przeprowadzili pogadankę dla dzieci w kolskim przedszkolu na temat bezpieczeństwa. Głównym celem spotkania z najmłodszymi obywatelami było kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych, prezentacja podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku oraz przedstawienie specyfiki pracy strażaka, pojazdów pożarniczych, umundurowania i sprzętu przeciwpożarowego.

Dzieci żywo reagowały na spotkanie ze strażakami, zadawały pytania, przymierzały umundurowanie. Obejrzały filmiki edukacyjne promujące bezpieczne zachowania. Choć przyznały, że praca druhów nie jest łatwa, wielu z nich w przyszłości widzi się w szeregach straży. Na zakończenie miłego spotkania otrzymały materiały edukacyjne, elementy odblaskowe i słodycze. Na pamiątkę pozostało wspólne zdjęcia.

Wkrótce ochotnicy spotkają się z milusińskimi innych kolskich przedszkoli i szkół.

Tekst: UM w Kole
Zdjęcia: UM w Kole, Prywatne Tęczowe Przedszkole w Kole         

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: