Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego OSP Koło nad Wartą

Od dzisiaj nie tylko na lądzie ale również na wodzie nasza jednostka będzie mogła nieść pomoc potrzebującym.

O godzinie 11.30 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole odbyło się oficjalne przekazanie płaskodennej, aluminiowej łodzi motorowodnej z silnikiem zaburtowym i przyczepą. „Kluczyki”? z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Kole bryg. Krzysztofa Żurawika odebrał Prezes OSP Koło nad Wartą dh Arkadiusz Olczak.

  • obrazek
  • obrazek
  • obrazek

Okolice Koła oraz przylegające do niego gminy nazywane są Wenecją Wschodniej Wielkopolski.

Przepływająca przez miasto, choć piękna, lecz wielokrotnie powodująca zagrożenie powodziowe rzeka Warta, rozwijająca się prężnie turystyka wodna przy przystani wodnej w Kole to czynniki, które zadecydowały o podjęciu przez Zarząd OSP Koło nad Wartą decyzji o rozwoju naszej jednostki w kierunku utworzenia specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Nowy nabytek znacznie podniesie gotowość bojową w zakresie ratownictwa wodnego naszej jednostki.

Autor: Namyślak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: