??Przeżyjmy to jeszcze raz…….??

Zakończenie roku to tradycyjnie czas podsumowań, rozliczeń i powrotu do najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ciągu ostatnich 365 dni.

Niewątpliwie w roku 2020 najważniejszym dla naszej jednostki był dzień 18 sierpnia, który zapisze się złotymi zgłoskami w historii OSP Koło nad Wartą. To właśnie wtedy przed Ratuszem Miejskim w Kole, uroczyście witany, zaparkował nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA MAN TGM 13.290.

obrazek

Dzień wcześniej 17 sierpnia po odbiór samochodu do firmy  MOTOTRUCK SP. Z O.O. w Kielcach udało się czterech druhów: Arkadiusz Olczak, Mirosław Łukaski, Dawid Sławiński i Kamil Kopczyński.

 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek

18 sierpnia około godziny 19.00 na Rynku w Kole rozpoczęły się przygotowywania do uroczystego powitania wozu strażackiego. Swoją obecnością na uroczystościach zaszczyciło nas wielu oficjalnych Gości oraz Mieszkańców miasta Koła. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność w tak ważnym dla nas dniu.

Krótko przed godziną 20.00 wśród dźwięków syren i klaksonów, blasku rac, migających sygnałów świetlnych oraz oklasków zgromadzonych gości, prowadzony przez wóz zaprzyjaźnionej OSP Wilczyn wjechał na plac nasz długo wyczekiwany „MAN-ik”

Po „ochrzczeniu” szampanem, powitaniach i przemówieniach zaproszonych Gości nastąpiło poświęcenie auta.

 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek

Po oficjalnych uroczystościach zaprezentowaliśmy walory bojowe nowego samochodu. Był też czas i miejsce na wspólne zdjęcia.

Na koniec samochód równie uroczyście przemieścił się do miejsca stałego garażowania do siedziby jednostki przy ulicy Dąbskiej.

998 Koło tu 479-07 OSP Koło w bazie
 • obrazek
 • obrazek
 • obrazek

I w tym miejscu Zarząd oraz druhny i druhowie OSP Koło nad Wartą pragną jeszcze raz gorąco podziękować Wszystkim, którzy choćby w minimalnym stopniu przyczynili się do zakupu tego samochodu.

Obiecujemy, że będzie dzień i noc służył „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Autor: "Doktor"

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this:
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status