Odszedł na wieczną służbę

OPIS ZDARZENIA

Pośród dźwięków syren strażackich, które rozległy się dziś na Cmentarzu Parafialnym w Kole, żegnany przez brać strażacką powiatu kolskiego odszedł na wieczną służbę Druh Jerzy Przybylski.

W latach 1998-2002 Jerzy Przybylski sprawował funkcję Burmistrza Miasta Koła.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej jednostki Orkiestry Dętej OSP w Kole wstąpił w 2003r. – pełnił w niej funkcję Vice Prezesa. Od 2016r. został Skarbnikiem Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Kole. Za swoją działalność społeczną w OSP w Kole został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

W latach 2006-2015 pełnił funkcję Skarbnika Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Kolskiego. Za szczególne zasługi dla rozwoju i umocnienia Związku, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2017r. odznaczył druha Jerzego Przybylskiego Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

W ostatniej drodze Druhowi Jerzemu Przybylskiemu towarzyszył poczet sztandarowy ze Sztandarem Zarządu Powiatowego OSP RP w Kole który wystawiła jednostka OSP Koło nad Wartą w składzie:

Dowódca Pocztu Sztandarowego – Komendant Gminny Zarządu Miejskiego OSP RP w Kole druh Mirosław Łukaski

Sztandarowy – druh Kamil Świątek

Asystujący – Prezes OSP Koło nad Wartą druh Arkadiusz Olczak

Kondukt żałobny który przejechał ulicami Koła tworzyli m.in. funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Kole, druhowie OSP Trzęśniew oraz OSP Wrząca Wielka.

Cześć Jego pamięci!!!