Odszedł na wieczną służbę

OPIS ZDARZENIA

Pośród dźwięków syren strażackich, które rozległy się dziś na Cmentarzu Parafialnym w Kole, żegnany przez brać strażacką powiatu kolskiego odszedł na wieczną służbę Druh Jerzy Przybylski.

W latach 1998-2002 Jerzy Przybylski sprawował funkcję Burmistrza Miasta Koła.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej jednostki Orkiestry Dętej OSP w Kole wstąpił w 2003r. – pełnił w niej funkcję Vice Prezesa. Od 2016r. został Skarbnikiem Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Kole. Za swoją działalność społeczną w OSP w Kole został odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

W latach 2006-2015 pełnił funkcję Skarbnika Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Powiatu Kolskiego. Za szczególne zasługi dla rozwoju i umocnienia Związku, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w 2017r. odznaczył druha Jerzego Przybylskiego Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza.

W ostatniej drodze Druhowi Jerzemu Przybylskiemu towarzyszył poczet sztandarowy ze Sztandarem Zarządu Powiatowego OSP RP w Kole który wystawiła jednostka OSP Koło nad Wartą w składzie:

Dowódca Pocztu Sztandarowego – Komendant Gminny Zarządu Miejskiego OSP RP w Kole druh Mirosław Łukaski

Sztandarowy – druh Kamil Świątek

Asystujący – Prezes OSP Koło nad Wartą druh Arkadiusz Olczak

Kondukt żałobny który przejechał ulicami Koła tworzyli m.in. funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Kole, druhowie OSP Trzęśniew oraz OSP Wrząca Wielka.

 

Cześć Jego pamięci!!!

Autor: "Doktor"

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this:
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status