Musztra i zasady udzielania pomocy przedmedycznej

Dzisiaj salę gimnastyczną SP nr 5 w Kole wypełnił miarowy, rytmiczny odgłos uderzeń stóp o parkiet. Tak maszerują nasi najmłodsi druhowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Na zakończenie zajęć nie zabrakło gier i innych zabaw ruchowych😍.

Teraz kilka słów o zajęciach starszej grupy MDP. Ciągłe przypominanie zasad i nieustanne ćwiczenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej to warunek wyrobienia sobie prawidłowych nawyków w przypadku kiedy staniemy w obliczy realnego zdarzenia wymagającego takiego właśnie działania. Wykorzystywanie do ćwiczeń chociażby zestawu do pozoracji ran czyni zajęcia nie tylko ciekawszymi, ale też również bardziej realistycznymi. Taka wiedza i umiejętności mogą się przydać w każdym miejscu i o każdej porze stąd to bardzo ważny element w szkoleniu naszych druhów.

Autor: "Doktor"

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: