Magia świąt – Wigilia Strażacka

obrazek
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne ze świąt. Towarzysząca im magia i niezwykle specyficzny klimat, wyzwalają we wszystkich wiele pozytywnych emocji. Jak mówią strażacy ochotnicy tradycją tej jednostki jest to, że w jeden z grudniowych wieczorów spotykają się w gronie ich „strażackiej rodziny” na wyjątkowym i niezapomnianym spotkaniu  świąteczno – noworocznym.

14 grudnia 2019 w naszej strażnicy odbyła się wigilia symboliczne łamanie się opłatkiem oraz świąteczny poczęstunek tradycyjnie przygotowywany przez druhny, żony strażaków a także rodziców Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  przez co magia wieczerzy świąt Bożego Narodzenia przybliża nas do zadumy, refleksji oraz spędzenia wspólnego świątecznego czasu. Wszyscy życzyli sobie nawzajem jak najmniej wyjazdów i szczęśliwych powrotów. W przerwach pomiędzy kosztowaniem potraw przyszedł czas na wesołe kolędowanie.
Takie chwile głęboko tkwią w pamięci, tego się kochani nie zapomina…

Stało się również tradycją, że w tym właśnie dniu zanim zasiądziemy do strażackiego wigilijnego stołu nowi adepci OSP składają ślubowanie.

a także po raz pierwszy Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza składała ślubowanie

W programie przedświątecznej uroczystości nie zabrakło miejsca na wręczenie wyróżnień. Decyzją naczelnika dh Mirosława Łukaskiego akty nadania na wyższe stopnie strażackie – „Dowódca sekcji” otrzymali: dh. Radosław Namyślak, dh. Mateusz Bartela, dh. Radosław Olczak oraz dh. Rafał Marek
Gratulujemy !!!.

Wśród zaproszonych gości przybyli: sekc.Karol Łukaski z ramienia Komendanta KP PSP w Kole oraz Prezes Zarządu Miejskiego ZOSP RP – dh. Jerzy Budka.

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: