Dni Koła – Podsumowanie

W dniu 01 czerwca 2019 r. podczas obchodów DNI KOŁA 2019 oraz z okazji DNIA DZIECKA OSP Koło nad Wartą przygotowała na stadionie MOSiR Strefę Małego Strażaka.

[ngg src=”galleries” ids=”1″ display=”basic_thumbnail”]

W ramach projektu zorganizowano mini zawody sportowo pożarnicze – konkurencję polegającą na przebiegnięciu 50 m. i równoczesnym wykonaniu następujących czynności: pokonaniu slalomu między pachołkami oraz przeczołganie się pod płotkiem, połączeniu 2 odcinków węża pożarniczego W52 oraz W75, podłączeniu jednego końca linii wężowej do nasady rozdzielacza, a drugiego do prądownicy. Na zakończeniu toru uczestnicy musieli wykonać zadanie polegające na tym, że jeden z zawodników stawał przy hydronetce, a drugi brał prądownicę i celował do tarczy. Napełnienie zbiornika wodą sygnalizowane było sygnalizacją świetlną i akustyczną, co jednocześnie oznaczało ukończenie całej konkurencji. Konkurencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród najmłodszych zawodników.
Ponadto dodatkowo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci i dorosłych,  stoisko edukacyjne dotyczące zagrożeń pożarowych i zatruć tlenkiem węgla. Dzięki uprzejmości firmy Zakład Usług Pożarniczych TECH POŻ ze Słupcy, która wypożyczyła nam gaśnice, mogliśmy przygotować stoisko i zaprezentować mieszkańcom, jakie gaśnice znajdują się na rynku i do czego służą.

obrazek
Foto: Miasto Koło

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gaszenia palącego się tłuszczu, który prezentowany był co godzinę.  Mieszkańcy mogli przekonać się, jak niebezpieczne może być gaszenie palącego się tłuszczu wodą. W ramach pokazu druhowie OSP Koło nad Wartą prezentowali, jak ważne jest posiadanie gaśnicy. Zaprezentowali mini gaśnicę, która może stanowić ciekawą alternatywę dla gaśnicy np. w samochodach kempingowych, na stanowiskach pracy (np. podczas spawania, lutowania), czy też w biurach. Mini gaśnica przeznaczona jest przede wszystkim do gaszenia pożarów w gospodarstwach domowych (zapalenie się tłuszczu w kuchni, zwarcie instalacji elektrycznej, kominki itp.) jednak doskonale sprawdzi się również w innych miejscach.  

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail”]
obrazek
Taką gaśnicą można gasić rozpalony tłuszcz

Dla chętnych druhowie przygotowali również kącik do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Również to miejsce cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

[ngg src=”galleries” ids=”3″ display=”basic_thumbnail”]

Dla każdego kto odwiedził Strefę Małego Strażaka i wziął udział w zabawach i konkurencjach przewidziany był upominek, a dla osób, które zajęły I, II i III miejsca w pożarniczym torze przeszkód przygotowano wyróżnienia. Strefa Małego Strażaka cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziękujemy bardzo za zaufanie i liczną obecność. Uśmiechy na twarzach najmłodszych i ich opiekunów dały nam ogromna radość i chęć do dalszego działania.
Szczególne podziękowanie kierujemy w stronę Burmistrza Miasta Koła Pana Krzysztofa Witkowskiego, który w ramach wsparcia zadania publicznego dofinansował organizację niniejszego przedsięwzięcia. Dziękujemy również firmie SPAWMEX Jarosław Ławnicki z Koła za sfinansowanie gazu do balonów, firmie SIM Sp. z o.o. z Koła za ufundowanie balonów dla naszych milusińskich.  

[ngg src=”galleries” ids=”4″ display=”basic_thumbnail”]
obrazek

Tekst: Dh. Edyta Adamczyk
Foto: OSP Koło nad Wartą

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: