Ćwiczenia doskonalące z zakresu KPP oraz AODO

W dniu 28.11.2017 roku w Naszej Jednostce odbyły się warsztaty doskonalące z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz aparatów ochrony dróg oddechowych.

Szkolenie KPP zawierało następujące zagadnienia:
– rozpoznanie i ocena stanu zagrożenia zdrowia i życia,
– zabezpieczenie poszkodowanego z uwzględnieniem bezpieczeństwa własnego i miejsca zdarzenia,
– przypomnienie zasad dot. podstawowych czynności resuscytacji krążeniowo-oddechowej u dzieci i dorosłych,
– postępowanie z poszkodowanym będącym we wstrząsie,
– tamowanie krwotoków,
Celem ćwiczeń było przypomnienie podstaw udzielania pierwszej pomocy, bez których nie można mówić o ratownictwie – resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Podziękowania dla druha Karola Łukaskiego za pomoc w realizacji i przekazanie dużej wiedzy na temat kwalifikowanej pierwszej pomocy.

2 etap ćwiczeń były aparaty ochrony dróg oddechowych
Omówione zostały takie kwestie jak informacje o procesie oddychania i składzie powietrza, podział sprzętu ODO, budowa sprzętu, czynności wykonywane przy zakładaniu i zdejmowaniu maski oraz BHP w trakcie pracy. Jednak omówienie i przyswojenie tego materiału, to tylko dobry fundament przed rozpoczęciem prawdziwego użytkowania. Ważne jest zapoznanie się z aparatami poprzez naukę sprawnego zakładania i posługiwania się nim.

 

 

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this:
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status