#BadzWidocznyChallenge Weź i bądź WIDOCZNY

#bezpiecznystrażak
#BadzWidocznyChallenge

To ogólnokrajowa akcja promująca bezpieczeństwo pieszych na drodze, w szczególności po zmroku, w miejscach mało widocznych. Oczywiście nie mogło zabraknąć i Nas w tej akcji.
W dniu 04.03.2020 r. nasi druhowie wspólnie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą rozwieszali odblaski na terenie miasta Koła.
Strażacy otrzymali odblaski od firmy Bezpieczny Strażak oraz od druha własnej jednostki Damiana Krakowiaka. Część z nich rozdali przechodniom zachęcając do ich noszenia, a pozostałe umieścili w kilku miejscach na osiedlu, aby mieszkańcy mogli się w nie zaopatrzyć.

#BadzWidocznyChallenge to akcja, którą zapoczątkowała Ochotnicza Straż Pożarna w Bartągu. Druhowie rzucili wyzwanie swoim kolegom z innych jednostek, by zaopatrzyli mieszkańców w opaski odblaskowe. Zasięg akcji rośnie w zawrotnym tempie. Zasady akcji są banalnie proste. Wystarczy na przejściach dla pieszych zostawić opaski odblaskowe. Po czym należy wrzucić zdjęcia z akcji, oznaczając je hashtagiem #BadzWidocznyChallenge i dodać informacje o bezpieczeństwie pieszych na przejściu.

Pamiętajmy, że bez odblasków i na słabo oświetlonych drogach piesi są praktycznie niewidoczni dla kierowców.
W okresie jesienno-zimowym jesteśmy niewidoczni. Tym bardziej, że Polska ulica preferuje szaro-bury outfit. Ciemne kurtki, kaptury zaciągnięte do połowy twarzy. Kierowcy nie widzą pieszych i odwrotnie. Noś odblaski i bądź widoczny na drodze.

badz-bezpieczny

Możesz zabrać je i TY, są w takich miejscach jak:

  • ul. Sienkiewicz przy Poczcie Polskiej
  • ul. Toruńska przy sklepie SPOŁEM
  • ul. Toruńska przy sklepie GROSZEK, InstalKran
  • ul. Powstańców Wlkp. przy kwiaciarni
  • ul. Nowowarszawska przy sklepie Żabka

Jeżeli masz w domu niepotrzebne opaski lub przywieszki odblaskowe możesz dołączyć się do naszej akcji. Skontaktuj się z nami pod nr telefonu 502784026, napisz do nas maila na adres zarzad@ospkolo.pl lub przynieś gadżety we wskazane powyżej miejsca i przyczep do tabliczek.

Bardzo prosimy nie zabierajcie wszystkich gadżetów dla siebie, akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pieszych, pomyślcie o innych.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: