??ALARM – monitoring przeciwpożarowy??

OPIS ZDARZENIA:

To nie była spokojna noc dla funkcjonariuszy PSP w Kole oraz wielu jednostek OSP z terenu powiatu kolskiego.

O godz. 22.36 SKKP PSP w Kole w związku z działaniami JRG w Kole przy pożarze samochodu osobowego na terenie miejscowości Rysiny Kolonia zadysponowało OSP Koło nad Wartą do zabezpieczenia rejonu miasta Koła.

Pierwsza informacja, która dotarła do SK w Kole dotyczyła pożaru domu. Do pomocy JRG Koło dodatkowo zadysponowano OSP Kłodawa, OSP Luboniek, OSP Bierzwienna. Po weryfikacji informacji ustalono, że pożar dotyczy samochodu osobowego. Na miejscu okazało się, że cały pojazd objęty jest ogniem, a po jego ugaszeniu strażacy znaleźli w środku zwęglone zwłoki.

W trakcie trwania zabezpieczenia ok. godz. 23.15 do SKKP PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie z systemu sygnalizacji pożaru z jednego z kolskich zakładów produkcyjnych. SK zadysponowało JRG Koło oraz OSP Koło nad Wartą. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR po rozpoznaniu ustalił, że alarm jest fałszywy- z instalacji wykrywania.

W tym samym czasie do SKKP PSP w Kole wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w miejscowości Brdów. Tym razem do pomocy JRG Koło SK zadysponowało OSP Brdów, OSP Babiak i OSP Dębno Królewskie. Alarm okazał się fałszywy.

DATA ZDARZENIA:

16.01.2021r. godz. 22:36

NUMER ZDARZENIA:

7/2021

8/2021

9/2021

Autor: Namyślak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: