2 Maja Święto Flagi

2 maja, obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tej okazji w Komendzie Powiatowej PSP w Kole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.Dokładnie o 7.30, dowódca uroczystości, mł. bryg. Jacek Wiśniewski, złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu PSP w Kole, bryg. Robertowi Kropidłowskiemu o gotowości do uroczystego apelu.
Następnie odtworzono hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt.
W uroczystościach uczestniczył Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą, druh Arkadiusz Olczak oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii, druh Radosław Namyślak.


Dzień później nasza jednostka uczestniczyła w patriotycznych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kole.
Naszą jednostkę reprezentował poczet w składzie: druh Dawid Sławiński, druh Damian Matuszak i druh Filip Rożko.
Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu państwowego delegacja OSP Koło nad Wartą w składzie: druhna Ewelina Zawierucha, druh Mirosław Łukaski oraz druh Karol Łukaski złożyła kwiaty w miejscu pamięci narodowej, po czym w asyście Orkiestry Dętej OSP w Kole wraz z pozostałymi zebranymi udała się do kościoła farnego na mszę świętą koncelebrowaną w oprawie muzycznej chóru „Lutnia”.

 

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this:
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status