2 Maja Święto Flagi

2 maja, obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z tej okazji w Komendzie Powiatowej PSP w Kole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.Dokładnie o 7.30, dowódca uroczystości, mł. bryg. Jacek Wiśniewski, złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu PSP w Kole, bryg. Robertowi Kropidłowskiemu o gotowości do uroczystego apelu.
Następnie odtworzono hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt.
W uroczystościach uczestniczył Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą, druh Arkadiusz Olczak oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii, druh Radosław Namyślak.


Dzień później nasza jednostka uczestniczyła w patriotycznych obchodach 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kole.
Naszą jednostkę reprezentował poczet w składzie: druh Dawid Sławiński, druh Damian Matuszak i druh Filip Rożko.
Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu hymnu państwowego delegacja OSP Koło nad Wartą w składzie: druhna Ewelina Zawierucha, druh Mirosław Łukaski oraz druh Karol Łukaski złożyła kwiaty w miejscu pamięci narodowej, po czym w asyście Orkiestry Dętej OSP w Kole wraz z pozostałymi zebranymi udała się do kościoła farnego na mszę świętą koncelebrowaną w oprawie muzycznej chóru „Lutnia”.

 

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: