Znaleziony potencjalnie niebezpieczny przedmiot w Kole przy ulicy Przemysłowej

W poniedziałek, 2 grudnia 2025 roku, około południa do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole wpłynęło zgłoszenie dotyczące odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch na terenie miasta. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastęp GBA 3,5/29,7 MAN z Ochotniczej Straży Pożarnej Koło nad Wartą.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy podjęli działania polegające na wsparciu policji w zabezpieczeniu terenuoraz oświetleniu miejsca prowadzonych czynności, co pozwoliło służbom na bezpieczne prowadzenie dalszych działań w trudnych warunkach terenowych i ograniczonej widoczności.

Jak informuje PSP w Kole, przedmiot wzbudzający podejrzenia został zlokalizowany przez przypadkową osobę podczas prac porządkowych. Z uwagi na możliwość, że może to być pozostałość z czasów II wojny światowej, obowiązkowe było wdrożenie procedur związanych z zagrożeniem materiałami wybuchowymi. Funkcjonariusze policji wyznaczyli strefę bezpieczeństwa, a strażacy zabezpieczali obszar do czasu przyjazdu specjalistów.

Na miejsce skierowano patrol saperski, który po przeprowadzeniu rozpoznania potwierdził, że przedmiot stanowi potencjalne zagrożenie. Saperzy odpowiednio go zabezpieczyli i przygotowali do transportu w celu neutralizacji na wyznaczonym poligonie.

Działania straży pożarnej i policji zakończyły się bez konieczności ewakuacji okolicznych mieszkańców. Służby przypominają, aby w przypadku natrafienia na podejrzane przedmioty mogące być niewybuchami nie dotykać ich, nie przenosić i natychmiast zgłaszać sprawę odpowiednim służbom.

obrazek

Autor: Piotr Namyślak

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.