Zamontowana syrena alarmowa na OSP Koło nad Wartą.

W dniu 08.08.2017 na naszej jednostce została zamontowana syrena alarmowa ostrzegająca o zagrożeniach

Syrena* (urządzenie do sygnalizacji dźwiękowej) – urządzenie akustyczne, w którym dźwięk generowany jest przez obracający się wirnik lub wiatraczek. Używane do powiadamiania ludności o zaistniałych klęskach lub stanach alarmowych. W dzisiejszych czasach używane przede wszystkim przez Ochotnicze Straże Pożarne do alarmowania swoich członków czynnych o zaistniałym pożarze lub innym miejscowym zagrożeniu, a także przez Obronę Cywilną Kraju do powiadamiania o zagrożeniach powodziowych.
Syreny te uruchamiane są ze Stanowisk Kierowania Komendantów Miejskich i Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkich Stanowisk Koordynacji Ratownictwa, Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności, Ośrodków Ochrony Ludności przy wojewodzie, przez inne służby np. wojsko, policję
*źródło wikipedia

W naszej jednostce syrena załącza się automatycznie bez ingerencji z naszej strony i wydaje 3 dźwięki ciągłe trwające po 15 sekund.

wygląd naszej syreny

 

 

a tak dla humoru jaskiniowcy

obrazek

Autor: admin

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
%d bloggers like this: