Wycieczka do JRG-5 w Poznaniu

Wczoraj byliśmy na wycieczce w JRG-5 w Poznaniu. O 7.30 spotkaliśmy się na PKP w Kole, bo jechaliśmy pociągiem.

Około godziny 10.30 byliśmy na miejscu. Panowie strażacy czekali już na nas. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy sprzęt jaki mają na wyposażeniu.

Następnie zwiedziliśmy jednostkę. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się w sali tradycji. Panowie zrobili nam krótką lekcję z zasad bezpieczeństwa i opowiedzieli trochę historii z życia jednostki.

W związku z tym, że jest to jednostka, która specjalizuje się w ratownictwie wysokościowym, na zakończenie zaprezentowali nam panowie strażacy ubiór do takich działań i pozwolili spróbować swoich sił na tyrolce.

Na zakończenie wypadu relaks na łonie natury.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy wieczorem do domu.

Autor: Edi