Powiatowy Dzień Strażaka w Kole

6 maja w Kole odbyło się tegoroczne powiatowe święto strażaków. Obchody uroczystości tradycyjnie zainaugurowano Mszą Świętą w intencji strażaków, a następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych pod starostwo powiatowe i na placu przy starostwie odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wręczono awanse zawodowe oraz medale.

Święto świętego Floriana przypada wprawdzie 4 maja, jednak z racji, że był to dzień pracujący. Powiatowy Dzień Strażaka odbył się w tym roku 6 maja.  Do Koła przyjechali strażacy z terenu całego powiatu by wspólnie cieszyć się ze swojego święta, gratulować koleżankom i kolegom awansów i odznaczeń i wysłuchać zasłużonych podziękowań, które w imieniu mieszkańców składali im Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, starosta powiatu kolskiego Wieńczysław Oblizajek, z-ca burmistrza Miasta Koła Elżbieta Modrzejewska. Również strażacy dziękowali władzom, za pomoc w swoich działaniach i wsparcie w różnego rodzaju projektach organizowanych przez straż. Swoją obecnością zaszczycili nas:

• Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Leszek Galemba;
  • V-ce Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu druh Eugeniusz Grzeszczak;
  • Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej –   mł. bryg. Grzegorz Banaszak;
  • Starosta Powiatu  Kolskiego Pan Wieńczysław Oblizajek;
  • V-ce Starosta Powiatu Kolskiego – Pan Marek Banaszewski;
  • Zastępca Burmistrza Miasta Koła – Pani Elżbieta Modrzejewska;
  • Komendant Powiatowy Policji w Kole – mł. insp. Artur Foryński;
  • Prezes Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego – Pan Grzegorz Fiałkowski;
  • Wójtowie oraz Przewodniczący Rad z terenu powiatu kolskiego;
  • Prezesi i Komendanci Gminni Ochotniczych Straży Pożarnych z towarzyszącymi pocztami sztandarowymi, druhowie OSP;
  • Dyrektorzy, Prezesi, Przedstawiciele Firm i Instytucji;
  • Emerytowani funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Kole.
  • Funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Kole.

Niezwykle ważnym punktem apelu było wręczenie druhowi Prezesowi Jednostki OSP Koło nad Wartą decyzji o włączeniu jednostki OSP Koło nad Wartą do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uroczysty apel zakończony został okolicznościowymi przemówieniami i życzeniami zaproszonych gości.

Zapraszamy do relacji galerii zdjęć z tego wydarzenia.