Kolizja drogowa w Kole na ulicy Kolejowej

Dnia 22 lutego 2023 r. o godzinie 14:40. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie o kolizji dwóch pojazdów w miejscowości Koło na ul. Kolejowej.

Dyżurny do działań zadysponował 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kole oraz zastęp OSP Koło nad Wartą. W wyniku rozpoznania ustalono, że doszło zderzenia 2 samochodów osobowych. Osoby podróżujące pojazdami opuściły je przed przybyciem zastępów JOP oraz odmówiły udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków. Zabezpieczono teren prowadzonych działań, odłączono dopływ prądu od akumulatorów w obu pojazdach oraz zabezpieczono wycieki płynów eksploatacyjnych. Zakręcono zawory przy butlach LPG. Teren wokół pojazdów sprawdzono przy użyciu miernika wielogazowego. Działania JOP zakończono. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, który prowadził swoje czynności i zabezpieczał teren po prowadzonych działaniach.