Ćwiczenia z ratownictwa wodnego

OPIS ZDARZENIA

Dzięki uprzejmości władz miasta Koła oraz dyrekcji Pływalni Miejskiej
w Kole w dniu dzisiejszym jednostka OSP Koło nad Wartą przeprowadziła ćwiczenia z ratownictwa wodnego na terenie pływalni.
Głównym założeniem dzisiejszych zajęć było udzielanie pomocy osobom jej potrzebującym w wodzie przy wykorzystaniu nowo pozyskanego z WFOSiGW i Fundacji Orlen sprzętu do ratownictwa wodnego.
Druhowie wykorzystali w akcji podjęcia osób poszkodowanych
w wodzie: suche skafandry, (deska)sanie lodowe, kamizelki asekuracyjne, rzutki, koło ratunkowe oraz liny asekuracyjne. Osoby chętne pod okiem wyspecjalizowanej kadry mogły również skorzystać z profesjonalnego zestawu do nurkowania i przeżyć pierwsze w swoim życiu przygody
z podwodnym światem. Nie zabrakło też atrakcji dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy mogli spróbować swoich sił rzucając rzutką ratunkową oraz kołem ratunkowym.

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie pływalni, które pozwoliło na zrealizowanie ćwiczeń z ratownictwa wodnego i stałe podnoszenie gotowości naszej jednostki do niesienia pomocy osobom potrzebującym.